Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ОТЕЖНАТО ЌЕ СЕ ОДВИВА СООБРАЌАЈОТ НА КРУЖНИОТ ТЕК КАЈ ОПШТАТА БОЛНИЦА
Untitled Document

Секторот за комунални дејности, сообраќај и улици ги информира граѓаните, дека  утре ( 04.04.2019 г.) ќе се интензивираат градежните активности на кружниот тек кај  Општата болница, кои ги изведува градежната фирма  АД   „Илинден“ од Струга .

Од Секторот апелираат, сите учесници во сообраќајот да користат  други алтернативни патишта за задоволување на потребите   и да го одбегнувааат овој потег каде сообраќајот ќе се одвива отежнато, дури на периоди и целосно ќе биде запрен  за да  се овозможи непречено одвивање на градежните активности.

.

Прочитано:  88  пати
Објавено на: 03.04.19
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©