Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ЈП „ОХРИДСКИ КОМУНАЛЕЦ“ НА ТЕРЕН
Untitled Document

Екипи на јавното претпријатие „Охридски комуналец“, се постојано на терен и ги расчистуваат снежните наноси со цел обезбедување нормални услови за движење на пешаците и автомобилите.

Расчистувањето се одвива според приоритетот и категоризацијата на улиците.

Прочитано:  1449  пати
Објавено на: 27.02.18
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©