Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
НОВОГОДИШЕН КОНЦЕРТ НА ОМУ „МЕТОДИ ПАТЧЕ“
Untitled Document

Во пријатна атмосфера, учениците од ОМУ „Методи Патче“, синоќа, го одржаа традиционалниот новогодишен концерт. На концертот учениците го презентираа сработеното во првото полугодие на оваа учебна година.

Новогодишниот концерт на ОМУ „Методи Патче“ е дел од концертите кои ова училиште ги организира во текот на годината.  

Прочитано:  1380  пати
Објавено на: 28.12.17
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©