Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
НАЈМЛАДИТЕ ГО ОДБЕЛЕЖАА ДЕНОТ НА ШЕГАТА
Untitled Document

На градскиот плоштад, денеска најмладите од охридските градинки и училишта, , традиционално го прославија 1-ви април - Денот на шегата. Раздвижено беше и  по улиците и чаршијата каде  можеа да се забележат  дечиња маскирани како пеперутки, пчелички, цвеќиња, но и бетмени, лавови, мускетари, спајдермени.

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1360  пати
Објавено на: 31.03.17
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©