Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ОШТЕТЕНИ ЈАВНИ ДОБРА
Untitled Document

Во населбата „Гоце Делчев“, синоќа, на мета на вандали беше локација која во рамки на пролетните активности ЈП „Градски пазар“ ја уреди. Денес, на истата локација беа затекнати остатоци од оган, шишиња и ѓубре.
Општина Охрид апелира до сите граѓани за поодговорно и посовесно користење на урбаната опрема и детско-забавните реквизити.

Прочитано:  179  пати
Објавено на: 22.03.19
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©