Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
БЕСПЛАТЕН ПАРКИНГ ЗА ВЕЛИГДЕН
Untitled Document

ЈП „Билјанини Извори“ по повод големиот христијански празник Велигден донесе одлука на ден 08. 04. 2018 година ( недела ) користењето на услугите на јавниот градски простор со кој стопанисува да биде бесплатно за сите нејзини корисници. Одлуката ја носиме во духот на големиот христијански празник и се надеваме дека со овој наш скромен гест ќе се приклучиме кон промовирањето на христијанските вредности како дел од славењето на самиот празник.

ЈП „Билјанини Извори“ им посакува на сите граѓани на Охрид, Република Македонија и на сите наши иселеници од православна вероисповед добро здравје, успех во работата и благосостојба.

Прочитано:  1352  пати
Објавено на: 05.04.18
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©