Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
СЕ ЧИСТЕШЕ КАЈ ГРАДСКОТО ПРИСТАНИШТЕ
Untitled Document

Ј.П. "Охридски Комуналец" денес изврши чистење на дел во езерото кај градското пристаниште. Поради оддалеченоста од градскиот кеј и непристапноста, беше ангажиран чамец, од кој екипите извршија сечење на пораснатата алга (реса),  која прикажуваше грда слика на површината, а потоа собирање и нејзино депонирање. Оваа акција беше спроведена со претходна соработка и налог со општинскиот инспекторат.

Повеќе....

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1370  пати
Објавено на: 21.07.17
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©