Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ОПШТИНА ОХРИД ЌЕ МУ ПОМОГНЕ НА РОБЕРТ НИКОЛОСКИ
Untitled Document

Градоначалникот Јован Стојаноски, денес ја посети опожарената куќа на Роберт Николоски, каде  во тек се активностите за расчистување. Градоначалникот Стојаноски, најави дека во соработка со ЈП „Охридски комуналец“ ќе сторат се што е во нивна можност, додека трае расчистувањето, Роберт да добие привремено пристојно живеалиште, а додека во соработка со Црвениот крст од Охрид, ќе му бидат обезбедени намирници за исхрана и одржување на хигиена.

По посетата, градоначалникот упати апел до сите Охриѓани во рамките на своите можности да помогнат во обновувањето на опожарениот дом на Роберт Николоски.

 

Прочитано:  1386  пати
Објавено на: 17.01.18
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©