Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ПРОДОЛЖУВА РЕКОНСТРУКЦИЈАТА НА ПАТОТ ОХРИД – НАСЕЛБА СВ. СТЕФАН
Untitled Document

Агенцијата за патишта на Република Македонија, продолжи со реконструкција на патниот правец Охрид – населба Св. Стефан. Во текот на вчерашниот ден, градежните активности за реконструкција на патниот правец се одвиваа на делницата кај селото Рача.

Прочитано:  1385  пати
Објавено на: 09.03.18
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©