Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
25 ГОДИНИ СУПЕР РАДИО
Untitled Document

Еден од најстарите приватни електронски медиуми во државата, „Супер Радио“ од Охрид денес го прославува 25-тиот роденден. По тој повод, Градоначалникот Јован Стојаноски упати честитки до редакцијата: 7-ми ноември е голем празник на Охрид. На овој ден е добиена слободата, најсветото нешто воживотот на луѓето. Охрид од тој ден почнува да се развива во оној правец во кој што го имаме и денес, еден убав, светски позанат град. Ви посакуваме уште многу години успешна работа.

Градоначалникот Стојаноски, заедно со Секретарот на Општина Охрид Игор Бежоски денес беше во кратка посета на „Супер Радио“.

Прочитано:  1353  пати
Објавено на: 07.11.17
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©