Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ОХРИДСКИТЕ БРОДАРИ ДОСТОИНСТВЕНО СЕ ПРОСТИЈА ОД ГРАДОНАЧАЛНИКОТ СТОЈАНОСКИ
Untitled Document

Со петминутно вклучување  на бродските сирени  и спуштени знамиња ,бродската  Флотата на Охридското  Езеро му оддаде  последна  почит на  прерано починатиот градоначалник на Охрид, проф. д-р Јован Стојаноски.

Од езерската шир  бродарите облечени во поморска облека по наредба на капетанот на Езерската Капетанија, Горан Устијановски со салутирање и вклучување на сирените  се збогуваа  со градоначалникот Стојаноски.

Прочитано:  942  пати
Објавено на: 17.12.18
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©