Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ИЗЛОЖБА НА ПОДВОДНИ ФОТОГРАФИИ НА НУРКАЧКИОТ КЛУБ „АНФОРА“
Untitled Document

Повеќе од дваесетина подводни фотографии од живиот свет на Охридското Езеро, денес, се поставени на Градскиот плоштад. На фотографиите, што се дело на нуркачкиот клуб „Анфора“, може да се види дел од подводниот свет на Охридското Езеро.

Изложбата е дел од одбележувањето на „Денот на Езерото“, а финансиски е поддржана од општина Охрид.

Прочитано:  366  пати
Објавено на: 06.07.18
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©