Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
СТУДЕНТИ ОД АРХИТЕКТОНСКИОТ ФАКУЛТЕТ ВО ПОСЕТА НА ОХРИД
Untitled Document

Повеќе од шеесетина студенти од трета година на архитектонскиот факултет, деновиве престојуваат во Охрид, и ќе имаат практична работа во градот кој претставува предизвик за секој архитект.

Студентите денес беа во посета на Локалната самоуправа каде беа пречекани и поздравени од градоначалникот Јован Стојаноски. Во поздравното обраќање, градоначалникот, им посака пријатен престој во Охрид и успешна работа.

Архитектите во текот на денот ќе ја посетат зградата на историскиот архив, која е дело на професорот Георги Константиновски, кој исто така е дел од професорите кои се присутни во Охрид со студентите, а потоа сите заедно ќе ја посетат локацијата каде што секој од студентите индивидуално ќе треба да ја изработи својата проектна задача.

Прочитано:  364  пати
Објавено на: 08.10.18
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©