Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ПОДГОТОВКИ ВО ПРЕСРЕТ НА ЗИМСКАТА СЕЗОНА
Untitled Document

Во пресрет на зимската сезона и најавите за влошување на временските услови, денес, градоначалникот Стојаноски заедно со неговите соработници и директорите на Јавните претпријатија одржаа координативен состанок.

Целта на состанокот беше да се утврди подготвеноста на општината и службите за навремено реагирање и обезбедување услови за нормално работење и функционирање на граѓаните и компаниите.

 

Прочитано:  1704  пати
Објавено на: 27.11.17
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©