Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ГРАДОНАЧАЛНИКОТ СТОЈАНОСКИ НА ХУМАНИТАРЕН КОНЦЕРТ ВО ЦРКВАТА СВЕТА СОФИЈА
Untitled Document

Градоначалникот Јован Стојаноски  го проследи концертот на  светски познатите уметници од Русија,   Артем Науменко- флејта и Александар Синчук- пијано што синоќа се одржа во катедралната црква Св. Софија во Охрид.

Организатор на настанот беше фестивалот Охридско Лето и истиот има хуманитарен карактер . Собраните средства ќе бидат наменети за охриѓанката Сара Настеска која веќе замина  на лекување во Германија.

Прочитано:  304  пати
Објавено на: 12.11.18
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©