Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ЧИСТЕЊЕ ВО ПЕШТАНИ
Untitled Document

Акцијата за расчистување на јавните површини при Ј.П. "Охридски Комуналец" денес продолжи во с. "Пештани". Активирани се 4ца работници за чистење на улиците од наноси на земја и песок, се отстранува тревата од тротоарите и се чисти плажата од трска и комунален отпад. Со акцијата ќе се продолжи и во текот на утрешниот ден.

Повеќе...

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1352  пати
Објавено на: 07.04.17
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©