Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
СРПСКАТА АМБАСАДОРКА ДУШАНКА ДИВЈАК ТОМИЌ ВО ПОСЕТА НА ОПШТИНА ОХРИД
Untitled Document

Градоначалникот Јован Стојаноски, денеска имаше средба со амбасадорката на Република Србија во Република Македонија, Душанка Дивјак Томиќ.

На средбата се разговараше за соработката на Охрид со збратимените и пријателски градови од Србија и можностите за нејзино продлабочување особено во туризмот, културата и бизнис секторот. Заеднички беше оценето дека со формирањето на  здружението за деловна соработка СИДИС, ќе се овозможи поблиска комуникација на македонските и српските компании.

Прочитано:  395  пати
Објавено на: 14.06.18
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©