Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ОТСТРАНЕТИ ЖАРДИНИЕРИТЕ НА КЕЈ МАКЕДОНИЈА
Untitled Document

По налог на Фондот за комунален развој и секторот за сообраќај на општина Охрид, од страна на службите на Ј.П. Охридски Комуналец, со специјално возило (пајак) беа отстранети бетонските жардиниери кои го попречуваа сообраќајот на кеј "Македонија" на потегот од кружниот тек на плоштадот до хотелот "Палас", согласно завршување на летниот режим на сообраќај, заклучно 31.08.2017.

Повеќе...

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1395  пати
Објавено на: 01.09.17
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©