Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ЗАЕДНИЧКИ ВАСИЛИЧАРСКИ ПОЈАДОК ВО ОПШТИНА ОХРИД
Untitled Document

На традиционалниот заеднички појадок по повод празникот Василица што се организира во Општина Охрид паричките ги најдоа Весна Митреска, Тихомир Дурнев, Симон Илијески и Томе Џамтоски. Заедничкиот појадок го организираа минатогодишните кумови  Царе Наумоска, Габриела Милошоска и Гоце Симоноски.  

 

Заедничкиот појадок заврши со желба за добро здравје, среќна и бериќетна година, успех во работата  и напредок на  Општина Охрид.

 

Прочитано:  430  пати
Објавено на: 14.01.19
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©