Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ФЕСТИВАЛ НА „ВИНО И СИРЕЊЕ“ 2017
Untitled Document

И оваа година македонските винарски визби, млекарници и индивидуални производители на сирење ја продолжуваат традицијата на одржување на „Фестивалот на вино и сирење“ каде взаемно ќе бидат споделени вкусовите на домашните вина и сирења.
На Фестивалот кој ќе трае два дена, односно 11-ти и 12-ти август учество ќе земат  12 излагачи, кои своите производи ќе ги излагаат од 20 часот.
Во рамки на дводневната манифестација,  покрај можноста да вкусат добро вино и сирење, истовремено ќе може да уживаат во културно – уметничката програма.

ПРОГРАМА ФЕСТИВАЛ ВИНО И СИРЕЊЕ

11-12 АВГУСТ, 2017 ОХРИД,
мал плоштад Крушевска Република

Прв ден (11.08.2017)
17:00 часот Поставување на штандовите и распоред на учесниците
20:00 часот Свечено отворање и поздравен говор
20:15 часот  Презентација и дегустација на производи
20:30 часот  Свечено отварање на интернационалниот фолклорен фестивал “Македонско Сонце“

Втор ден ( 12.08.2017)
17:00 часот Поставување на штандовите
20:00 – 22:30 часот Презентација и дегустација на производи збогатена со културно уметничка програма -  Интернационален фолклорен фестивал „Македонско сонце“.

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1387  пати
Објавено на: 10.08.17
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©