Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ЦРВЕНИОТ КРСТ ОД ОХРИД СО КАМПАЊА ЗА ПОСРЕЌНО ДЕТСТВО
Untitled Document

Општинската организација на Црвениот Крст  од Охрид, започна со кампањата “За посреќно детство“, која ќе финишира на 29 овој месец со спортско –рекреативен настан на кој ќе учествуваат ученици од сите возрасти.

Во кампањата активно ќе биде вклучена  и локалната самоуправа и јавните претпријатија и училиштата од градов. Градоначалникот Јован Стојаноски денес ги прими волонтерите на Црвен Крст од Охрид и им посака многу успех во спроведувањето на активностите.

Собраните средства ќе бидат донирани на децата од социјално ранливите семејства од Охрид и Дебрца.

Прочитано:  407  пати
Објавено на: 19.09.18
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©