Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ВО САБОТА СЕ ОДРЖУВА „ОХРИДСКА СОФРА“
Untitled Document

Промоцијата на алтернативниот туризам во охридскиот регион, продолжувањето на традицијата која е темел на нашиот рурален развој, креативноста на жителите, производители на вкусното ѓомлезе, сирење и презентација на традиционалната храна годинава повторно ќе бидат дел од манифестацијата “Охридска софра” која ќе се одржи во сабота(02.09.2017) во селото Скребатно.


Програма
Охридска софра 02.09.2017


09:00 часот – Официјален почеток на манифестацијата
11:30 часот – Дегустација, оценување и сумирање на резултатите
12:10 часот – Обраќање на Градоначалникот
12:20 часот  - Прогласување на победниците и доделување на наградите
12:30 часот – Музичка програма -  Ансамбл Билјана

 

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1413  пати
Објавено на: 31.08.17
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©