Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ИВАН ЛОТЕСКИ НА ПРИЕМ КАЈ В.Д. ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ГЕОРГИЕВСКИ
Untitled Document

Вршителот на должност градоначалник, Константин Георгиевски денес во својот кабинет го прими Иван Лотески кој го пронајде чесниот крст во осветените езерски води на големиот христијански празник Богојавление – Водици.  На средбата се сумираа впечатоците од неодамнешната црковно народна манифестација која се организира по повод празникот , а на која присуствуваа бројни охриѓани и гости од земјава и странство.

Лотески втора година по ред е среќниот фаќач на чесниот крст во Охрид за големиот празник Богојавление – Водици.

Прочитано:  182  пати
Објавено на: 22.01.19
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©