Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
РАСЧИСТЕНА ДИВАТА ДЕПОНИЈА ОД РЕКАТА „СУШИЦА“
Untitled Document

Утрово екипите на Ј.П. "Охридски Комуналец" од коритото на реката "Сушица" на пресекот на ул. "Ариф Мустафа" со бул. "Туристичка" извадија депониран отпад од несовесни граѓани (тросед, перници, ќебиња и комунален отпад). Од претпријатието ги осудуваат ваквите потези на несовесните граѓани и информираат дека граѓаните можат да се обратат во Ј.П. "Охридски Комуналец" за информации за подигање на отпадот, а не да создаваат диви депонии.

Повеќе...

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1312  пати
Објавено на: 30.01.17
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©