Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ОХРИД БЛЕСНА ВО НОВОГОДИШЕН СЈАЈ
Untitled Document

Изминативе неколку денови, службите на општина Охрид и дел од јавните претпријатија работеа на украсувањето на градот за новогодишните пранизници. Речиси целосно е украсено централното градско подрачје, а во претстојниот период ќе се украсуваат и останатите делови од градот.

За многу скоро се очекува целиот град да блесне во препознатливиот предновогодишен амбиент.

 

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1386  пати
Објавено на: 13.12.16
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©