Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
СЕ ПОСТАВУВААТ ЦЕФКОВОДИ И СЛИВНИЦИ НА УЛ. „ЦАР САМОИЛ“
Untitled Document

Екипи на ЈП „Нискоградба“, денес започнаа со активности за поставување на цефководи и сливници за опфаќање и одведување на атмосферски води. Се поставува собирна решетка и цефки со дијаметар од 300 мм, кои ќе ги одведуваат атмосферските води.

Овој зафат е планирано да трает десет дена, а со неговото завршување се решава еден голем проблем кој што во минатото го имаа граѓаните, а и посетителите на Охрид во период на пообилни врнежи од дожд.

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1365  пати
Објавено на: 10.11.16
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©