Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ОУ „ГРИГОР ПРЛИЧЕВ“ ГО ОДБЕЛЕЖА СВОЈОТ ПАТРОН
Untitled Document

Основното училиште „Григор Прличев“, синоќа, со свечена приредба подготвена од учениците, го одбележа својот патрон.
Во рамки на чествувањето помеѓу ОУ „Григор Приличев“ и „ГЕТЕ“ институтот беше потпишан меморандум за соработка.
Градоначалникот Никола Бакрачески, во обраќањето ја поздрави оваа соработка, која како што рече е уште една во низата на соработки кои општина Охрид ги остварува со Сојузна Република Германија.
На ликовна изложба беа претставени најдобрите ликовни творби на училишниот конкурс по повод патрониот празник и беа врачени наградите за најдобрите.

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1345  пати
Објавено на: 07.02.17
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©