Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ЌЕ СЕ ПОДИГА ЗЕЛЕН ОТПАД У.З. КОШИШТА И У.З. ВОСКА
Untitled Document

Ј.П.”Охридски Комуналец”-Охрид ги известува граѓаните на Општина Охрид дека на ден 05.11.2016 год.(сабота) ќе организира акција за подигнување отпад од уредување на дворни површини и градини (гранки, трева, жива града и др.) во У.З.3 „Кошишта„ и У.З.4 „Воска„ (заедно со комплексот згради и куќи во населба „Даљан„) .

Повеќе...

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1355  пати
Објавено на: 03.11.16
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©