Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ПРЕДНОВОГОДИШНА ПРОГРАМА НА ОСНОВЦИТЕ И СРЕДНОШКОЛЦИТЕ НА ГРАДСКИОТ ПЛОШТАД
Untitled Document

Во рамките на предновогодишната програма, што се одржува на градскиот плоштад Свети Климент Охридски секој ден од 12 до 14 часот, денеска настапија учениците од ОУ „Братство-Единство“ и ОУТУ „Ванчо Питошески“ .Покрај програмата, учениците од угостителското училиште „Ванчо Питошески“ имаа отворено и посебен штанд на кој бесплатно делеа пецива и колачи кои сами ги подготвиле.
Вчера, со културно-уметничка програма настапија учениците од ОУ „Св. Наум Охридски“ од Пештани, а утре ќе настапат учениците од ОУ „Св. Климент Охридски“.

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1338  пати
Објавено на: 22.12.16
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©