Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
УЧЕНИЦИТЕ ОД ОУ “ХРИСТО УЗУНОВ“ ВО ПОСЕТА НА ОПШТИНА ОХРИД
Untitled Document

Во рамките на наставната програма за четврто одделение  по предметот “Општество“ , денес во посета на локалната самоуправа беа учениците од ОУ “Христо Узунов“. За функционирањето, организацијата и овластувањата на општинската администрација, пред учениците зборуваа секретарот Димитар Спасески и советникот Ангел Јанев.
Учениците имаа можност да се запознаат посебно, со работата на секторот за образование и одделенитето за односи со јавност.

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1362  пати
Објавено на: 09.03.16
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©