Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ГРАДОНАЧАЛНИКОТ БАКРАЧЕСКИ ОРГАНИЗИРА ИФТАРСКА ВЕЧЕРА
Untitled Document

Градоначалникот Никола Бакрачески, за граѓаните од муслиманска вероисповест, утревечер ( 21.06.2017 г.) со почеток во 20 часот, на плоштадот Крушевска Република, организира Ифтарска вечера. Во името на соживотот, мирољубието и човекољубието, градоначалникот Бакрачески упатува јавна покана до сите граѓани од муслиманска вероисповест да дојдат на Ифтарската вечера. На вечерата, на покана на градоначалникот Бакрачески ќе присуствува и евроамбасадорот Самуел Жбогар.

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1365  пати
Објавено на: 20.06.17
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©