Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
НОВОГОДИШНИ ПАКЕТЧИЊА И РУЧЕК ЗА НАЈМЛАДИТЕ
Untitled Document

Во пресрет на Новогодишните празници, традиционално, Општина Охрид во соработка со Црвен крст од Охрид организираат ручек за децата од социјално ранливите категории. Средбата беше организирана во ресторанот на ОУТУ „Ванчо Питошески“, а на присутните деца Дедо Мраз им подари пакетчиња.

Градоначалникот Стојаноски, во името на Локалната самоуправа на сите присутни им посака среќни празнични денови и многу здравје во новата 2018 година.

Прочитано:  1412  пати
Објавено на: 25.12.17
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©