Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
УРЕДУВАЊЕ НА УЛ. РИСТО ЧАДО
Untitled Document

Денес дел од екипите на “Паркови и зеленило” при Ј.П. “Охридски Комуналец” беа ангажирани на уредување на улицата “Ристо Чадо” со косење и сечење на зараснатата трева, капини и трње покрај тротоарите, со цел да се обезбеди непречено движење на пешаците.

Повеќе...

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1381  пати
Објавено на: 14.10.16
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©