Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ГРАДОНАЧАЛНИКОТ СТОЈАНОСКИ СО ПОДДРШКА ЗА ТЕКВОНДИСТОТ ВАСИЛИЈА ЈОВЧЕСКИ
Untitled Document

Градоначалникот Јован Стојаноски, денес, оствари средба со теквондистот Василија Јовчески, кој освои трето место на балканскиот теквондо шампионат.
Градоначалникот му честиташе за постигнатиот успех и му посака во иднина да нижи уште поголеми успеси и дека може да смета на неговата поддршка.

Прочитано:  226  пати
Објавено на: 06.12.18
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©