Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ПРАКТИЧНА НАСТАВА ПО ПРЕДМЕТОТ „ ОПШТЕСТВО“
Untitled Document

Учениците од  четврто одделение од ОУ „ Григор Прличев“ , во рамките на практичната настава по преметот „ Општетсво“ , денеска беа во посета на Општина Охрид. По обиколката на неколку сектори и одделенија на локалната администрација, учениците се интересираа за начинот на изборот и  работењето на градоначалникот  и членовите  на Советот на Општина Охрид, како и функционирањето на Локалната самоуправа.

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1352  пати
Објавено на: 11.04.16
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©