Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ТРАДИЦИОНАЛЕН КОНЦЕРТ НА КУД „ ЃЕРДАН“
Untitled Document

Културно- уметничкото друштво „Ѓердан“ и групата Распеани ѓерданчиња, денеска на градскиот плоштад „ Св. Климент Охридски“, го одржаа традиционалниот осмомартовски концерт. Концертот, што се организира со поддршка на Општина Охрид, покрај охриѓани го следеа и бројни туристи кои допатуваа за осмомартовските празнувања.

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1360  пати
Објавено на: 08.03.17
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©