Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ДИРЕКТОРОТ НА АМЕРИКАНСКИОТ ЦЕНТАР ЗА ПРЕТПРИЕМНИШТВО ПИТЕР РАЈТ ВО ПОСЕТА НА ОПШТИНА ОХРИД
Untitled Document

Во рамките на Програмата за спикери на Амбасадата на Соединетите американски држави, во работна посета на Општина Охрид, денеска  беше директорот на Американскиот центар за претприемништво Питер Рајт. На средбата со охридските бизнисмени и претставници  на Локалната самоуправа, чиј домаќин беше претседателката на Советот на Општина Охрид Живка Ангелоска, се разговараше за можната соработка со оваа реноморана институција во проектите  за развој на претприемништвото.   

Прочитано:  171  пати
Објавено на: 29.03.19
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©