Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ЧИСТЕЊЕ НА УЛ. КЛЕНОЕЦ И УЛ. РАДОЈЦА НОВЧИЌ
Untitled Document

Екипите на Ј.П."Охридски Комуналец" во изминативе 10тина дена работеа на расчистување на улиците "Кленоец" и "Радојца Новичиќ". Беа ангажирани 3ца комунални работници, при што се отстрануваше трева, песок и земја на тротоарите и покрај коловозот. Целиот отпад беше уредно подигнат и депониран во вчерашниот ден од страна на службите на претпријатието.

Повеќе...

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1333  пати
Објавено на: 27.12.16
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©