Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ВО ПРЕСРЕТ НА БАЛКАНСКИ ФЕСТИВАЛ СЕ УРЕДУВА СЦЕНАТА НА ДОЛНИ САРАЈ
Untitled Document

Во пресрет на Балкански фестивал, летна сцената на Долни Сарај, забрзано се уредува. Јавното претпријатие „Градски гробишта“ врши реставрирање на оштетените делови од сцената на Долни Сарај, а ЈП „Охридски комуналец“ хортикултурно го оплеменува просторот. Работните активности предвидено е да завршат до 03.07.2015, односно пред почетокот на Балканскиот фестивал.

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1329  пати
Објавено на: 30.06.15
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©