Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
БАКРАЧЕСКИ НА СРЕДБА СО ЖИТЕЛИТЕ ОД УЗ 15ти КОРПУС И ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ
Untitled Document

Градоначалникот Бакрачески утре, (13.04.2016) во голема сала на општина Охрид со почеток во 15 часот ќе оствари средба со граѓаните од урбаните заедници „15ти Корпус“ и „Гоце Делчев“.

Покрај градоначалникот на средбата ќе присуствуваат секретарот на општина Охрид, раководителите како и директорите на Јавните претпријатија кои директно ќе се запознаат со потребите на жителите од овие урбани заедници.

 

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1354  пати
Објавено на: 12.04.16
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©