Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ПОВТОРНО ОШТЕТУВАЊЕ НА ЗЕЛЕНИЛОТО НА ПЕШАЧКАТА ПАТЕКА
Untitled Document

За време на изминатиот викенд од страна на дежурните служби повторно е забележано оштетување на зеленилото од страна на несовесни граѓани. Искорнети се неколку дрва од видот "Каталпа" и истите се пронајдени исфрлени во нивна непосредна близина. На истиот простор е извршено палење на сувата трева и на шест палми. Случајот е пријавен во полиција.

Повеќе...

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1376  пати
Објавено на: 31.07.17
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©