Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ОШТЕТЕТНИТЕ НОВОГОДИШНИ РЕКВИЗИТИ ПО СНЕЖНОТО НЕВРЕМЕ СЕ РЕПАРИРААТ И ЗАМЕНУВААТ СО НОВИ
Untitled Document

По  дводневното снежно невреме и по расчистување на градските улици, општина Охрид работи  на санирање и ставање  во функција на оштетените новогодишни реквизити.
Украсите и реквизитите што беа уништени во  снежното невреме се  репарирани или  се заменуваат  со нови.

Централното градско подрачје со плоштадот и чаршијата се  расчистуваат од вчера. Плоштадот од синоќа е целосно  чист.
Денеска   се   подига снежната покривка од чаршијата која целосно ќе биде чиста во текот на утрешниот ден.

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1317  пати
Објавено на: 30.12.14
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©