Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
МАКЕДОНИЈА БЕЗ ОТПАД
Untitled Document

На 1ви Октомври 2016 година “Ј.П. Охридски Комуналец” по договор со невладината организација “Ајде Македонија” ке биде активно вклучено во проектот “Македонија без отпад” со тоа што ке изврши чистење на потегот по магистралниот пат од “Петљата” до “Подмоље” и од населбата “Далјан” до “Подмоље”. 

Повеќе...

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1360  пати
Објавено на: 12.09.16
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©