Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ЛОКАЛНАТА ОДИГРА ФУДБАЛ СО ОХРИЃАНИ
Untitled Document

На спортското игралиште кај О.У. „Св. Климент Охридски“, денес, претставници на локалната самоуправа одиграа фудбал со охриѓани. Со настанот се промовираат здравите животни навики и спортувањето.

Детското и спортското игралиште се изградени со средства од Буџетот на Општина Охрид во износ од 1.697.824 денари. Детското игралиште е целосно опремено  со реквизити и е поставена гумирана подлога, исто таква подлога има и спортското игралиште, каде се поставевени и спортски реквизити и изградени се трибини.

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1420  пати
Објавено на: 03.10.17
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©