Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
УЧЕНИЦИТЕ ОД ОУТУ „ВАНЧО ПИТОШЕСКИ“ СЕ ВКЛУЧИЈА ВО АКТИВНОСТИТЕ ЗА ПОМОШ НА МАЛИОТ КИРИЛ
Untitled Document

На иницијатива на ученичката заедница и младинската организација, денес,  во ОУТУ „Ванчо Питошески“ се организираа хуманитарна акција за прибирање средства за помош на малиот Кирил Митрески. 


Учениците од ова училиште подготвија пирошки кои им беа понудени на вработените и учениците. Средствата кои се собраа од оваа хуманитарна акција ќе бидат уплатени на сметката за донации. Учениците му посакаа побрзо оздравување и среќно детство.

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1344  пати
Објавено на: 03.03.16
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©