Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
РАСЧИСТЕНИ ПЛАЖИТЕ ЛАБИНО, ГРАШНИЦА И САРАИШТЕ
Untitled Document

Екипите на Ј.П.„Охридски Комуналец„ спроведоа акции за расчистување на крајбрежниот појас на локалитетите: Лабино, Сараиште, Грашница и градското пристаниште. Заради зголемениот водостој на реките кои се влеваат во Охридско Езеро,  големи количини отпад е натрупан на плажите (отпадоци од пластика, хартија, најлон кеси, лименки и др.комунален отпад) како и трска.

Повеќе...

Прочитано:  1391  пати
Објавено на: 13.03.18
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©