Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ЧИСТЕЊЕ НА ПАТОТ КОН с. ЗАВОЈ
Untitled Document

Во изминативе денови екипите на “Паркови и зеленило” при “Ј.П. Охридски Комуналец” беа ангажирани на расчистување на патот кој води до селото “Завој”, со цел да се зголеми прегледноста за движење на возилата. Беа ангажирани 5 работници за косење на тревата и сечење на трњето покрај коловозот, при што беа отстранети големи количини на зелен отпад.

Повеќе...

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1336  пати
Објавено на: 11.07.16
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©