Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ГЕНЕРАЛКА НА „БУЛЕВАР ТУРИСТИЧКА„
Untitled Document

Екипите на Јавна хигиена деновиве интензивно работат на  уредување на пешачката зона на „Булевар Туристичка„, вдолж целата должина. Од двете страни на булеварот, темелно се чистат тротоарите од наносите од песок и земја, се отстранува ниската вегетација и се расчистуваат одливните шахти. Ангажирани се 6 општи комуални работници, а активностите ќе се одвиваат етапно во следните три дена.

Повеќе...

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1314  пати
Објавено на: 14.05.15
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©