Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
СЕ ОДЛАГА ПУШТАЊЕТО ВО УПОТРЕБА НА ПЛОШТАДОТ КАЈ МИНИ МАРКЕТ
Untitled Document

Почитувани граѓани ве известуваме дека,

Поради трагичниот настан кој  вчера се случи во Охрид во кој  животот го загуби млад човек  планираното свечено пуштање ,во употреба на плоштадот кај мини маркет се одлага за 07.09.(понеделник) 2015 со почеток во 20 часот.

Градоначалникот Никола Бакрачески во свое лично име и во име на Локалната самоуправа,  изразува длабоко  сочувство до семејството на трагично загинатиот млад човек . 

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1314  пати
Објавено на: 02.09.15
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©