Ohrid - City of UNESCO

Линкови

Почеток :: Останати вести
ПРОДОЛЖУВА ПРЕДНОВОГОДИШНАТА ПРОГРАМА НА ГРАДСКИОТ ПЛОШТАД
Untitled Document

Со свој настап во рамки на предновогодишната програма на Градскиот плошдат, денес, се претставија учениците од ОУ „Кочо Рацин“, кои имаа подготвено посебна културно уметничка програма. Изминатите денови со свои точки се претставија учениците, ОУ „Св. Климент Охридски“, дечињата од детската градинка „Јасна Ристеска“ и членовите на студиото за танцови „Соната“.

Утре со своја културно уметничка програма ќе се претстават учениците од ОУ „Живко Чинго“. Предновогодишната програма се одвива секој ден до 31 декември, од 12 до 14 часот

Извор: www.ohrid.gov.mk

Прочитано:  1360  пати
Објавено на: 26.12.16
 

Copyright Општина Охрид - 2005. Сите права се задржани©